Co na bolące stawy? Najlepszy produkt na stawy i mięśnie!

Co jest najlepsze na stawy i mięśnie? Żywokost i dziurawiec!

Na dokuczliwe bóle kręgosłupa, stawów lub kości dostępnych jest wiele produktów terapeutycznych. Wśród nich jednym z najpopularniejszych, bardzo docenianym i skutecznym preparatem naturalnym jest Olej żywokostowy z dziurawcem. To olej, który, łączy moc dwóch ziół: żywokostu i dziurawca. Ziół o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych, które skutecznie wspomagają walkę z bólem.

 

Właściwości oleju żywokostowego z dziurawcem

Olej żywokostowy z dziurawcem to olej do masażu terapeutycznego i relaksacyjnego. Skuteczny przy wszelkiego rodzaju bólach układu kostno-stawowego i mięśniowego. Idealnie sprawdza się do nacierania miejsc bolących: kolan, nadgarstków oraz masażu całościowego ciała. Ma lekką konsystencję i szybko się wchłania ,nie pozostawia na skórze tłustego filmu.

 

Co zawiera olej żywokostowy z dziurawcem?

Żywokost i dziurawiec to zioła znane od wieków w naturalnej medycynie. Stosowane przede wszystkim na dolegliwości bólowe i stany zapalne. Olej żywokostowy z dziurawcem to unikatowe połączenie dwóch ziół bogatych w składniki aktywne. Razem tworzą niezwykle skuteczny, wysokiej jakości produkt terapeutyczny.

Korzeń żywokostu zawiera: alantoinę, garbniki, fruktany, polifenole, asparagina, krzem, aminokwasy, beta-sitosterol oraz olejki eteryczne.

Dziurawiec zawiera: hyperycynę, rutynę, kwercetynę, garbniki i hyperforynę, olejki eteryczne, żywice, kwasy organiczne, pektyny, cholinę, sole mineralne, cukry, witaminę A i witaminę C.

 

Składniki aktywne wzajemnie wzmacniają swoje działanie:

•  Żywokost właściwości lecznicze – żywokost lekarski łagodzi bóle stawów i kości, posiada właściwości przeciwzapalne. Tradycyjnie używany przy zwyrodnieniach, zwichnięciach, stłuczeniach i złamaniach.

•  Dziurawiec właściwości lecznicze – dziurawiec zwyczajny niweluje bóle i napięcie mięśni. Zmniejsza obrzęki i żylaki, działa rozkurczająco, łagodzi podrażnienia. Zalecany na nerwobóle, przykurcze oraz rwę kulszową.

 

Na jakie dolegliwości stosować olej żywokostowy z dziurawcem?

Olej żywokostowy z dziurawcem można stosować na całe ciało lub na poszczególne jego partie. Szczególnie wtedy gdy występuje ból, po treningu, po aktywnym dniu , podczas rekonwalescencji lub po prostu w chwili gdy potrzebujemy relaksu. Olej działa łagodząco i wspomagająco na bóle różnego pochodzenia. Niweluje zarówno bóle wynikające ze stłuczeń, zwichnięć, skręceń, jaki i bóle reumatyczne stawów, bóle zwyrodnieniowe kości i przypadłości takiej jak rwa kulszowa. Jest doskonały na ból kręgosłupa lędźwiowego, na ból stawów kolanowych, ból pleców.

Żywokost i dziurawiec niwelują obrzęki i opuchliznę, są pomocne w przypadku siniaków oraz uszkodzeń naskórka.

 

Kiedy stosować olej żywokostowy z dziurawcem?

Po olej żywokostowy z dziurawcem sięgaj zawsze kiedy czujesz jakikolwiek ból. Gdy Twoje mięśnie są przeciążone, a ciało wymaga odpoczynku. Olej poprawi mobilność, zmniejszy ból i tkliwość oraz zniweluje obrzęki. Olej możesz stosować również na problemy skórne i podrażnienia. Jest pomocny przy wszelkiego rodzaju uszkodzeniach skóry, które wymagają złagodzenia i przyspieszenia gojenia. To również olej o właściwościach pielęgnacyjnych, przeznaczony dla każdego typu cery.

 

Jak stosować olej żywokostowy z dziurawcem?

Olej żywokostowy z dziurawcem powinno się stosować regularnie najlepiej 2 lub 3 razy dziennie smarując miejsca dotknięte bólem lub dyskomfortem. Niewielką ilość olejku należy nanieść na dłonie i wmasować okrężnymi ruchami w ciało. Delikatnie wklepać i pozostawić do wchłonięcia. Olej można również stosować do masażu terapeutycznego oraz kosmetycznego – jako serum intensywnie regenerujące skórę.