Olejowanie włosów z blogerką Aliną Rose

Kiedy na instagramie pokazywałam kosmetyki do pielęgnacji włosów, dostałam sporo pytań odnośnie olejowania:) Dlatego dzisiaj napiszę o tym troszkę więcej i pokażę Wam oleje których najczęściej używam – jedna nowość i jeden klasyk, mój ulubieniec!

Jak często olejuję włosy?

Moje włosy olejuję PRZED KAŻDYM MYCIEM:) Włosy myję około 2 razy w tygodniu i zawsze staram się nałożyć olej przed, nawet jeśli nie mam czasu na zrobienie tego idealnie lub trzymanie go odpowiednio długo.

Jakich olejków używam?

NAMI OLEJ ŁOPIANOWY Z ZIOŁAMI- u mnie najlepiej sprawdzał się na skórze głowy więc olejuję nim właśnie skalp:) Jest naprawdę genialny i świetnie wpływa na włosy i skórę głowy- potrafi ograniczyć wpadanie i wzmocnić nowe włoski, przyczynić się do wzrostu baby hair.

Jak nakładam olej, czy pomijam skórę głowy?

Olej nakładam ZAWSZE NA CAŁE WŁOSY, łącznie ze skalpem.

Jak długo trzymam olej?

Właściwie nigdy nie olejuję włosów na całą noc, tak długie trzymanie olejków nie działało na moje włosy lepiej. Zwykle trzymam olej około 2-3 godziny i to jest czas w którym już widzę pozytywne efekty jego działania:)
Związuję włosy w ślimaczka lub warkocz.

Składniki aktywne:

• Ekstrakt olejowy z korzenia łopianu: zawiera naturalną inulinę, proteiny, oleje eteryczne i tłuste, substancje garbnikowe, sole mineralne, witaminy. Odżywia i wzmacnia cebulki włosowe, wstrzymuje wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost, regeneruje uszkodzona strukturę włosów, działa korzystnie przy łupieżu, suchości, podrażnieniach i swędzeniu skóry głowy.
• Ekstrakt olejowy z korzenia omanu wielkiego: zawiera inulinę, glikozydy, kwasy organiczne, alkaloidy, olejki eteryczne, witaminę E. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Działa korzystnie przy swędzeniu i podrażnieniach skóry głowy, przyspiesza wzrost włosów.
• Ekstrakt olejowy z pokrzywy: zawiera bogaty zestaw biologicznie aktywnych substancji, który stymuluje węglowodanową i białkową przemianę, zwiększa napięcie ścianek naczyń krwionośnych, wzmaga likwidacje podrażnień i swędzenia skóry głowy, zapewnia profilaktykę łupieżu, wypadania włosów i przedwczesnego siwienia.
• Ekstrakt olejowy z podbiału: zawiera glikozydy, śluzy, kwasy organiczne, substancje garbnikowe, inulinę, olejki eteryczne. Stosuje się przy świądzie, wypadaniu włosów i podrażnieniach skóry głowy. Reguluje funkcje gruczołów tłuszczowych, stymuluje wzrost włosów.
• Ekstrakt olejowy z uczepu trójlistkowego: zawiera substancje śluzowe i garbnikowe, alkaloidy, karotynę, kwas askorbinowy. Stosuje się przy łojotoku, świądzie i zapaleniu skóry. Sprzyja szybkiej regeneracji nabłonka skóry.
• Ekstrakt olejowy ze skrzypu polnego: zawiera alkaloidy, kwasy organiczne, kwas krzemowy, karoten, kwas askorbinowy. Przyspiesza przemianę materii, korzystnie działa przy łupieżu, podrażnieniach i swędzeniu skóry głowy.